قوانین و مقررات

 

بسم الله الرحمن الرحیم

یا أیها الذین ءامنوا أوفوا بالعقود

 

ماده ۱٫ طرفین قـرارداد

 

این قرارداد فیما بین ثبت نام کننده در سامانه که بعد از این کاربر خوانده می‌شود از یک‌ طرف و ارائه کننده خدمات کسب درآمد آنلاین، که بعد از این کُدا نامیده می‌شود از طرف دیگر، جهت انجام فعالیت‌های موضوع قرارداد، براساس شرایط و مقررات مشروح زیر منعقد می‌گردد.

 

ماده ۲٫ مـوضوع قرارداد

تأمین خدماتی در جهت کسب درآمد از طریق اینترنت که توسط کُدا انجام خواهد شد و صورت دوره‌ای به این خدمات افزوده خواهد شد. کُدا هیچ‌گونه وظیفه‌ای در افزودن خدمات جدید و یا ادامه خدمات قبلی ندارد، اما متعهد می‌شود تا درآمدهای گذشته‌ی کاربر که حاصل استفاده از خدمات است را هر زمان که کاربر طلب کند، بعد از طی مراحل کنترل صحت درآمد و تحت شرایطی که بیان خواهد شد، به حساب بانکی کاربر واریز نماید.

 

ماده ۳٫ مـدت قرارداد

مدت اجرای این قرارداد از زمان ثبت نام کاربر تا زمان ارائه خدمات توسط کُدا خواهد بود و از آن تاریخ از سوی طرفین لازم‌الاجراء است.

 

ماده ۴٫ مـبلغ کل قرارداد

۱-۴- هزینه ثبت نام: کاربر برای ثبت نام در این سامانه هیچ گونه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند و از لحظه‌ی ثبت نام تمامی خدمات کُدا در اختیار وی قرار خواهد گرفت.

 

ماده ۵٫ تعهدات کُدا

۵-۱-  کُدا متعهد می‌شود تا امنیت کاربر را تا حدی که ارتباط به سرور دارد تامین کند، به صورتی که از ناحیه سرور دستبردی به اعتبار کاربرد وارد نشود.

۵-۲-  کُدا متعهد می‌شود تا از تمامی اطلاعات ارسالی توسط کاربر محافظت کرده و آنها را در اختیار شخص ثالثی قرار ندهد.

۵-۳-  کُدا متعهد می‌شود تا تمامی اعتبار کاربر را پس از ثبت درخواست واریز توسط کاربر، تحت شرایط خاصی که بیان خواهد شد، نهایتاً تا ۱۰ روز کاری واریز نماید.

۵-۴-  کُدا متعهد می‌شود تا حد امکان، فعالیت‌های ناشران تبلیغات‌ها را کنترل کرده و از تقلب توسط آنها جلوگیری کند.

۵-۵- کُدا متعهد می شود تا بدون اجازه کاربر با اکانت اینستاگرام او فعالیتی انجام ندهد.

۵-۶- کُدا متعهد می شود تا از اطلاعات حساب کاربر صرفاً در جهت اموری که مربوط به کسب درآمد او می شود استفاده کند.

 

ماده ۶٫ تعهدات کاربر

۶-۱- کاربر متعهد می‌شود تا تمامی اطلاعات وارده به نرم افزار کاملاً مطابق با حقیقت وارد کند و در صورتی که بخشی از اطلاعات مغایر با واقعیت باشد کُدا این امکان را دارد تا از ارائه خدمات به کاربر جلوگیری کرده و حساب او را مسدود کند.

۶-۲- مسؤولیت تمامی محتوای تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی ارسال شده به نرم افزار بر عهده کاربر است و در صورتی که مشکلی از این بابت به وجود بیاید کاربر باید پاسخ گوی این مشکلات باشد  کاربر، کُدا را از هرگونه ادعا و شکایتی در قبال این مشکلات مصون و مبری می‌دارد.

۶-۳- کاربر موظف است اطلاعاتی که در فرم ثبت نام نیاز است را به درستی وارد کند تا کُدا بتواند مراحل پرداخت وجه را بدون مشکل پیگیری کند.

۶-۴- کاربر متعهد می‌شود قبل از درخواست واریز وجه، شناسه شبای بانکی به نام شخص کاربر را در فرم ویرایش اطلاعات وارد کند.

۶-۵- کاربر متعهد می‌شود تا از خدمات کُدا به درستی استفاده کند. هرگونه تقلب در انجام فعالیت‌ها و نیز سعی در حمله و هک کردن سامانه و نیر ایجاد اکنتهای جعلی موجب مسدود شدن همیشگی حساب کُدا و سلب امتیاز استفاده از سامانه و مصادره‌ اعتبار موجود در حساب کاربر خواهد شد.

۶-۶- ارسال پیام و دیگر محتواها منوط به داشتن مجوز از دریافت کنندگان می‌باشد که مسئولیت آن بر عهده کاربر است. بدیهی است در صورت شکایت یک نفر از دریافت کنندگان به کُدا و یا هر کدام از مراجع ذی صلاح و احراز عدم کسب مجوز از شخص شاکی در جهت ارسال محتوا، کُدا حق دارد تا حساب کاربر را مسدود کرده و اعتبار موجود در حساب را مصادره کرده و خسارت‌ها و زیان‌های احتمالی را جبران کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی نسبت به خدمات خریداری شده را نخواهد داشت.

۶-۷- چنانچه قانون برای فرستندگان محتواهای ناخواسته در صورت عدم رضایت گیرندگان جریمه‌هایی پیش‌بینی نماید، کاربر متعهد به پرداخت جریمه‌ها در صورت نقض قانون می‌باشد.

۶-۸- محتوای پیام ارسالی می‌بایست با هر یک از اصول پنج‌گانه زیر مطابقت داشته باشد.

۶-۸-۱- با اصول و مبانی دین اسلام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مغایرت نداشته و در تضاد نباشد؛

۶-۸-۲- باعث تشویش اذهان عمومی نگردد؛

۶-۸-۳- مخل نظم و آرامش حاکم بر جامعه نباشد؛

۶-۸-۴- به اخلاق حسنه حاکم بر جامعه آسیب نرساند؛

۶-۸-۵- با سیاست‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور مغایرت نداشته باشد؛

 

ماده ۷، شیوه و قوانین استفاده از خدمات

۷-۱- انجام پرداخت ها منوط به شرایط ذیل است:

۷-۱-۱- حداقل مبلغ قابل برداشت ۱۰۰ هزار تومان است.

۷-۱-۲- ثبت درخواست واریز وجه منوط به تایید و احزار اصالت اطلاعات وارد شده توسط کاربر است که اطلاعات وارد شده نهایتاً تا ۴۸ ساعت توسط کُدا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۷-۲-۳- هرگونه فعالیت معکوس در کُدا، اعم از برگشت زدن پیام‌ها و محتواهای ارسالی و… که مخالف عقل و تعهدات کاربر در کُدا است، در زمان واریز بررسی خواهند شد. هر فعالیتی که معکوس شده باشد موجب کسر مبلغی تا ۴ برابر هزینه دریافتی برای آن خدمات خواهد شد.

۷-۲- قوانین بخش اینستاگرام:

۷-۲-۱- اکانت اینستاگرام کاربر، بدون حفظ و نگه داری رمز عبور بر روی سرور لاگین می شود.

۷-۲-۲- کُدا متعهد می شود تا عملی که موجب مسدود شدن اکانت اینستاگرام است با اکانت کاربر انجام ندهد، اما اگر به دلیل فعالیت بالا اکانت کاربر توسط اینستاگرام به عنوان اسپمر شناخته شده و فلگ شود کُدا هیچ گونه مسئولیتی در این باره نمی پذیرد.

۷-۳- قوانین بخش تلگرام:

۷-۳-۱- اکانت تلگرام کاربر صد در صد بر روی تلفن همراه او لاگین می شود و فقط لیستی از کدهای مخاطبین کاربر، بدون نام کاربری و شماره تلفن و نام بر روی سرور ذخیره میگردد تا سرور بتواند پیشنهادات ارسال پیام را در اختیار کاربر قرار دهد.

۷-۳-۲- ارسال چند باره ی یک پیام تبلیغاتی به یک نفر خاص فقط یک بار پرداخت دارد. همین شرایط در زمانی که همین تبلغیات توسط یک کاربر دیگر به مخاطب مورد نظر ارسال شده باشد صدق می کند.

 

۷-۴- قوانین بخش درآمد کلیکی:

۷-۴-۱- تبلیغات کلیکی:

۷-۴-۱-۱- تغییر متن تبلیغات، به هر طریقی ممنوع است

۷-۴-۱-۲- هر گونه تشویق برای کلیک بر روی لینک توسط کاربر ممنوع است و مخاطبین باید با اختیار خود بر روی لینک ها کلیک نمایند.

۷-۴-۱-۳- هر گونه تقلب در انجام کلیک ها، از جمله استفاده از اسکریپتها، پروکسی و یا خرید کلیک از سایتهای تبلیغات کلیکی و باز کردن لینکها به صورت پاپ آپ و نیز کلیک کردن بر روی لینک شخصی ممنوع است.

۷-۴-۱-۴- برای انجام کلیک ها فقط آی پی های ایرانی قابل قبول هستند و آیپی های خارجی شمارش نمی شوند.

۷-۴-۱-۵- فقط یک کلیک برای هر آیپی بر روی هر تبلیغ پذیرفته است، حتی اگر متن همین تبلیغات توسط فرد دیگری به کلیک کننده ارسال شده باشد.

۷-۴-۱-۶- کُدا برای جلوگیری از هر گونه تخلف موارد مشکوک را نیز ذخیره می کند. در صورتی که تعداد موارد مشکوک برای یک اکانت بیش از حد مجاز باشد، کُدا اجازه داره از کاربر درخواست توضیح کند و کاربر موظف است صحت کلیک ها را برای کُدا احراز نماید، عدم پاسخگویی به درخواست توضیح کُدا به منزله ی پذیرفتن تقلب تلقی خواهد شد.

۷-۴-۱-۷- مشاهده ی تخلف موجب بسته شدن حساب کاربری و مصادره ی اعتبار خواهد شد.

۷-۴-۲- کوتاه کردن لینک:

۷-۴-۲-۱- کُدا هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای لینک های کوتاه شده توسط کاربران ندارد.

۷-۴-۲-۲- هر گونه تقلب در انجام کلیک ها، از جمله استفاده از اسکریپتها، پروکسی و یا خرید کلیک از سایتهای تبلیغات کلیکی و باز کردن لینکها به صورت پاپ آپ و نیز کلیک کردن بر روی لینک شخصی ممنوع است.

۷-۴-۲-۳- برای انجام کلیک ها فقط آی پی های ایرانی قابل قبول هستند و آیپی های خارجی شمارش نمی شوند.

۷-۴-۲-۴- از هر آیپی در هر روز تا سقف ۱۰ کلیک بر روی یک لینک خاص و تا سقف ۵۰ کلیک برای همه لینک های کوتاه شده توسط کُدا شمارش می شود.

۷-۴-۲-۵- مشاهده ی هر گونه تخلف موجب بسته شد حساب کاربری و مصادره ی اعتبار خواهد شد.

 

۷-۵- قوانین بخش کسب و کارها:

۷-۵-۱- برای ایجاد کسب و کار لازم است اطلاعات حساب کاربری کاربر توسط مدیریت تایید شده باشد.

۷-۵-۲- درج هر گونه اطلاعات تماس در کسب و کارها ممنوع بوده و توسط مدیریت تایید نخواهد شد.

۷-۵-۳- تصاویر انتخابی تا حد امکان باید تصاویری از نمونه کارهای گذشته ی صاحب کسب و کار باشد

۷-۵-۴- در صورتی که کُدا متوجه شود، صاحب کسب و کار توانایی لازم برای کار ادعا شده را ندارد اجازه دارد کسب و کار را مسدود کند.

۷-۵-۵- صاحب کسب و کار باید تا حد امکان همه ی سفارش ها را بپذیرد و برای تعیین قیمت و زمان منصفانه عمل کند. رد کردن پیاپی سفارشات و یا ثبت قیمت های نا معقول توسط داوران کدا بررسی شده و ممکن است موجب مسدود شدن کسب و کار شود.

۷-۵-۶- پیمانکار موظف است بعد از تأیید سفارش توسط کاربر تا زمان تعیین شده پروژه را به اتمام برساند. بعد از زمان تعیین شده کاربر این امکان را خواهد داشت تا سفارش را به صورت یک طرفه لغو کرده و همه هزینه پرداختی را پس بگیرد.

۷-۵-۷- لغو سفارشاتی که توسط کاربرها تایید شده اند (یعنی سفارشاتی که هزینه آنها پرداخت شده) به هر دلیلی موجب کسب امتیاز منفی و کاهش درصد رضایتمندی کاربران خواهد شد.

۷-۵-۸- در صورتی که صاحب کسب و کار در یک مدت معین امکان پروژه گیری ندارد باید کسب و کار خود را غیر فعال کرده تا سفارش گیری توسط کدا برای آن کسب و کار انجام نشود. در صورت عدم غیر فعال سازی کسب و کارو ثبت سفارش، صاحب کسب و کار موظف است سفارش را تایید کند.

۷-۵-۹- اطلاعات پشتیبانی کسب و کار (شماره تلفن و ایمیل) باید در دسترس باشد. در صورتی که کاربری عدم پاسخگویی یک پیمانکار را گزارش کند، کدا با آن پیمانکار برخورد خواهد کرد.

۷-۵-۱۰- اطلاعات تماس طرفین قرارداد، به محض عقد قرارداد سفارش بین آن دودر اختیار طرفین قرار خواهد گرفت. در صورتی که نیاز به توضیحات بیشتر وجود داشته باشد، طرفین می توانند از این اطلاعات استفاده نمایند.

۷-۵-۱۱- کُدا هرگز اطلاعات تماس کاربران (اعم از کاربران و پیمانکاران) را در سایت منتشر نخواهد کرد. اطلاعات تماس فقط بعد از ثبت سفارش در دسترس طرفین قرارداد خواهد گرفت.

۷-۵-۱۲- بعد از اتمام سفارش، کاربر تا ۲۴ ساعت فرصت دارد تا رضایت و یا عدم رضایت خود را اعلام کند. در صورت عدم اعلام، بعد از ۲۴ ساعت سفارش به صورت خودکار تایید شده، ۵ ستاره برای آن ثبت و هزینه پرداختی توسط وی با پیمانکار تسویه خواهد شد.

۷-۵-۱۳- در صورتی که کاربر بعد از انجام سفارش، از آن شیوه‌ی انجام آن توسط پیمانکار رضایت نداشته باشد می‌تواند اعتراض ثبت کند. اعتراض توسط داوران کدا بررسی شده و تصمیم گیری آنها فصل الخطاب خواهد بود.

 

۷-۶- قوانین بخش بازاریابی

۷-۶-۱- کدا موظف است تا سقف ۷ روز، اطلاعات معرفی کننده ی کسب و کار را به صورت کوکی بر روی کامپیوتر کاربر ثبت کند تا در صورتی که کاربر چند روز بعد اقدام به ثبت سفارش کرد، حق و حقوق دعوت کننده محفوظ بماند.

۷-۶-۲- پرداخت پورسانت بازاریاب بعد از اتمام سفارش و در زمان تسویه حساب با پیمانکار انجام خواهد گرفت.

 

ماده ۸٫ قوانین حاکم بر قرارداد

این قرارداد از هر حیث تابع قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران می باشد.

 

ماده ۹- حل اختلاف

هر گونه اختلاف ناشی از این قرارداد یا اجرای آن با تصمیم مراجع ذیصلاح قانونی که تصمیم متخذ قطعی و لازم الاجراست حل و فصل خواهد شد.

 

ماده ۱۰- نسخه ها و اعتبار قرارداد

این قرارداد در ۱۰ ماده و یک نسخه آنلاین تنظیم و منعقد شده است و ثبت نام کاربر در سامانه به معنای پذیرفتن تمامی بند‌های موجود در قرارداد است.